19 marca 2021

XXVI sesja Rady Miejskiej w Chojnicach – 29.03.2021

XXVI sesja Rady Miejskiej w Chojnicach została zwołana na 29 marca 2021 r. na godz. 10.00. Na podstawie art. 15zzx ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1842 ze zm.) sesja odbyła się w zdalnym trybie obradowania.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji
    1. stwierdzenie quorum,
    2. wnioski do porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu XXV sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
  3. Powołanie Sekretarza sesji i Komisji Wnioskowej.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z prac w okresie między sesjami.
  6. Informacja o realizacji uchwał i wniosków podjętych na XXV sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
  7. Przedłożenie przez Przewodniczących Komisji wniosków i opinii podjętych w okresie międzysesyjnym.
  8. Ustosunkowanie się do wniosków Komisji.
  9. Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Miejskiej Chojnice na 2021 r.
  10. Projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2021 – 2037.
  11. Projekt uchwały w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków.
  12. Projekt uchwały w sprawie przedłużenia terminu wniesienia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, należnej w 2021r.
  13. Projekt uchwały w sprawie wyrażania zgody na przystąpienie Gminy Miejskiej Chojnice do InnoBaltica Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku i objęcia przez Gminę Miejską Chojnice udziałów w tej Spółce.
  14. Projekt uchwały w sprawie powierzenia Spółce InnoBaltica Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku wykonywania części zadań własnych Gminy Miejskiej Chojnice z zakresu publicznego transportu zbiorowego.
  15. Projekt uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Miejskiej Chojnice oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
  16. Projekt uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy.
  17. Projekt uchwały w sprawie nadania nazwy ronda.
  18. Projekt uchwały w sprawie zamiany nieruchomości.
  19. Projekt uchwały w sprawie nabycia nieruchomości.
  20. Projekt uchwały w sprawie nabycia nieruchomości.
  21. Projekt uchwały w sprawie nabycia nieruchomości.
  22. Projekt uchwały w sprawie nabycia nieruchomości.
  23. Projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości.
  24. Projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości.
  25. Projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi.
  26. Wnioski i oświadczenia radnych oraz odpowiedzi na wnioski.
  27. Informacje o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz udzielonych odpowiedziach.
  28. Wolne wnioski i oświadczenia klubowe.
  29. Zakończenie XXVI sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.

Uchwały:

• Uchwała RM XXVI/379/21
    • W sprawie nadania pośmiertnie tytułu Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice.
  • Uchwała RM XXVI/378/21
    • W sprawie rozpatrzenia skargi.
  • Uchwała RM XXVI/377/21
    • W sprawie zbycia nieruchomości.
  • Uchwała RM XXVI/376/21
    • W sprawie zbycia nieruchomości.
  • Uchwała RM XXVI/375/21
  • Uchwała RM XXVI/374/21
  • Uchwała RM XXVI/373/21
  • Uchwała RM XXVI/372/21
  • Uchwała RM XXVI/371/21
    • W sprawie zamiany nieruchomości.
  • Uchwała RM XXVI/370/21
    • W sprawie nadania nazwy ronda.
  • Uchwała RM XXVI/369/21
    • W sprawie nadania nazwy ulicy.
  • Uchwała RM XXVI/368/21
    • W sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Miejskiej Chojnice oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
  • Uchwała RM XXVI/367/21
    • W sprawie powierzenia Spółce InnoBaltica Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku wykonywania części zadań własnych Gminy Miejskiej Chojnice z zakresu publicznego transportu zbiorowego.
  • Uchwała RM XXVI/366/21
    • W sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie Gminy Miejskiej Chojnice do InnoBaltica Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku i objęcia przez Gminę Miejską Chojnice udziałów w tej Spółce.
  • Uchwała RM XXVI/365/21
    • W sprawie przedłużenia terminu wniesienia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, należnej w 2021r.
  • Uchwała RM XXVI/364/21
    • W sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków.
  • Uchwała RM XXVI/363/21
    • W sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2021 – 2037.
  • Uchwała RM XXVI/362/21
    • W sprawie zmian w budżecie Gminy Miejskiej Chojnice na 2021 r.

Uchwały dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej: bip.miastochojnice.pl/269.html

W kategorii: 2021