Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

Stop dla SMOGU

KOMUNIKAT:

Informujemy, że nabór wniosków do tegorocznej edycji programu STOP dla SMOGU rozpocznie się wkrótce po wejściu w życie zmian do obowiązującej uchwały. Zmiany te zostaną poddane pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miejskiej w dniu 27 stycznia 2025 r. 

Program STOP dla SMOGU to jedno z kluczowych działań miasta Chojnice na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony zdrowia mieszkańców. W razie pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami (Plac Niepodległości 7, tel. 52 397 18 00 wew. 94, 72).

__________________________________________________________________________________________

Nabór wniosków do programu “STOP dla SMOGU w Chojnicach”

W 2024 r. ruszyła kolejna edycja naboru wniosków w ramach miejskiego programu „STOP dla SMOGU w Chojnicach”. Wnioski o dofinansowanie na  wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, można pobrać z tej strony – poniżej lub w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego w Chojnicach. Kwota dofinansowania wynosi do 7.000 zł.

Nabór wniosków trwa do 31 października 2024 r.

Zadania podlegające realizacji dotyczą planowanej w bieżącym roku modernizacji źródeł ciepła poprzez likwidację kotłów opalanych węglem, koksem, drewnem kawałkowym oraz pelletem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, pompą ciepła lub elektrycznym źródłem ciepła.

Do wniosku należy dołączyć:

  1. kopie aktualnego dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do budynku jednorodzinnego lub do wyodrębnionego samodzielnego lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, w którym usytuowane jest modernizowane źródło ogrzewania (np. akt notarialny, odpis z księgi wieczystej),
  2. dokumentacje fotograficzną stanu istniejącego (wymagane są, co najmniej 3 zdjęcia w minimalnym rozmiarze 10 cm x 15 cm – wydrukowane na papierze lub wywołane w zakładzie fotograficznym). Zdjęcia powinny obejmować:
    1. pomieszczenie kotłowni (lub pomieszczenie z piecem kaflowym),
    2. zbliżenie kotła (pieca kaflowego),
    3. tabliczkę znamionową – jeśli istnieje (jakość zdjęcia musi pozwalać na odczytanie treści tabliczki),
  3. zgodę współwłaścicieli budynku jednorodzinnego lub wyodrębnionego samodzielnego lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym na przystąpienie do przedmiotowego konkursu,
  4. zgodę współwłaścicieli nieruchomości/lokalu lub w przypadku wyodrębnionych samodzielnych lokali mieszkalnych, stanowiących własność osób fizycznych, w budynkach wielorodzinnych wymagana jest uchwała wspólnoty mieszkaniowej zawierająca wyrażenie zgody współwłaścicieli na realizację zadania w częściach wspólnych budynku, a w przypadku braku wspólnoty zgoda wszystkich współwłaścicieli budynku,
  5. oświadczenie współmałżonka Wnioskodawcy o wyrażeniu zgody na zaciągnięcie przez współmałżonka zobowiązań wynikających z umowy dotacji.

Ponadto wymagane jest aby aplikujące osoby fizyczne były właścicielami/współwłaścicielami budynku jednorodzinnego lub wyodrębnionego samodzielnego lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, położonego na terenie Gminy Miejskiej Chojnice, który nie jest przeznaczony na prowadzenie działalności gospodarczej.

Szczegółowe informacje na temat programu pod numerem telefonu 52 397 18 00 wew. 72 i 94.