10 lipca 2012

Zaproszenie do prac w zespołach tematycznych Strategii Rozwoju Miasta

Chojnice, 10 lipca 2012 r.

Szanowni Mieszkańcy
Miasta Chojnice

Uprzejmie informuję, iż na II posiedzeniu Rady Strategii Rozwoju Miasta Chojnice na lata 2012-2020 w dniu 29 czerwca 2012 r. powołane zostały cztery tzw. tematyczne zespoły robocze:

1. Zespół Budżetu i Rynku Pracy – przedmiot prac Zespołu będzie obejmował następującą tematykę:

• budżet gminy, w tym: dochody i wydatki budżetowe,
  • mechanizmy promocji miasta,
  • sprawy przyjmowanych zadań z zakresu administracji rządowej,
  • problemy bezrobocia.

2. Zespół Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska – przedmiot prac Zespołu będzie obejmował:

• miejskie drogi i ulice, place, komunikację miejską, kanalizację, usuwanie nieczystości, energię cieplną, energetyczną i oświetlenie miasta,
  • ochrona środowiska,
  • budownictwo mieszkaniowe,
  • inwestycje, działania i zamierzenia w dziedzinie gospodarowania wodami opadowymi,
  • kierunki rozwoju inwestycji związanych z wykorzystaniem bądź utylizacją odpadów,
  • miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego,
  • targowiska i hale.

3. Zespół Edukacji, Kultury i Sportu – przedmiot prac Zespołu będzie obejmował:

• przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne, dla których gmina jest organem prowadzącym,
  • biblioteki,
  • oświata zdrowotna w szkołach i przedszkolach,
  • działalność społeczną i profesjonalną w dziedzinie oświaty, kultury, sportu i rekreacji, ukierunkowaną również na kontakty z miastami partnerskimi,
  • działalność stowarzyszeń i jednostek zajmujących się sportem i masową rekreacją fizyczną,
  • baza kulturalna i sportowa,
  • placówki kulturalne i sportowe,
  • jednostki organizacyjne, stowarzyszenia i inne organizacje kulturalne i sportowe,
  • samorządy szkolne, Samorządy Mieszkańców Osiedli.

4. Zespół ds. Społecznych i Bezpieczeństwa – przedmiot prac Zespołu będzie obejmował:

• programy profilaktyczne oraz promujące zdrowy, aktywny styl życia mieszkańców,
  • funkcjonowanie placówek służby zdrowia, opieki społecznej i żłobka,
  • dostępność i jakość świadczeń medycznych w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej,
  • miejska polityka prorodzinna, ze szczególnym uwzględnieniem wzmocnienia roli i funkcji rodziny, zapobiegania i sygnalizowania istnienia patologii społecznej, ubóstwa, wykluczenia społecznego oraz niepokojących zmian w środowisku życia mieszkańców,
  • gminny program rozwiązywania problemów alkoholowych,
  • funkcjonowanie świetlic profilaktycznych, środowiskowych, terapeutycznych ze szczególnym uwzględnieniem pracy z dziećmi i młodzieżą dotkniętą patologią społeczną.
  • opieka społeczna,
  • bezpieczeństwo mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem patologii społecznych,
  • zagrożenia związane z ruchem drogowym i kierunki działań dotyczących stanu nawierzchni, oświetlenia, oznakowania dróg, organizacji ruchu w mieście oraz zwiększania liczby miejsc parkingowych,
  • integracja działań Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji, Straży Pożarnej, pogotowia ratunkowego i obrony cywilnej w zakresie reagowania na zagrożenia,
  • prewencja i profilaktyka w zwalczaniu wszelkich patologii a zwłaszcza alkoholizmu, narkomanii, przemocy w rodzinie, bezpieczeństwa w szkołach.

W związku z powyższym informuję, iż w dniu 24 lipca 2012 r. w godzinach: 10.30 – 15.00 w Urzędzie Miejskim w Chojnicach odbędą się pierwsze spotkania warsztatowe w/w Zespołów, mające na celu prace nad określeniem diagnozy, wizji, misji, priorytetów, celów i działań strategicznych w Chojnicach w latach 2012-2020.

Warsztaty odbędą się w następujących godzinach:

1. Zespół Budżetu i Rynku Pracy: godz. 10.30 – 12.30, Sala Radnego (nr 406)
  2. Zespół Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska: godz. 10.30. – 12.30, Sala Obrad RM (nr 408)
  3. Zespół Edukacji, Kultury i Sportu: godz. 13.00 – 15.00, Sala Radnego (nr 406)
  4. Zespół ds. Społecznych i Bezpieczeństwa: godz. 13.00 – 15.00, Sala Obrad RM (nr 408)

W przypadku zainteresowania uczestnictwem w pracach warsztatowych danego zespołu / zespołów proszę o składanie stosownych deklaracji w Wydziale Programów Rozwojowych i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego, pok. 709, telefonicznie pod numerem telefonu 52/ 3971800 wew. 16 lub w formie elektronicznej na adres: [email protected] do dnia 20 lipca 2012 r.

Przewodniczący Rady Strategii
Antoni Szlanga