30 października 2017

Zakup taboru autobusowego – pierwsze rozstrzygnięcia

Logotypy. W kolejści od lewej: 1. Fundusze Europejskie Program Regionalny 2. Urząd Marszałkowki Województwa Pomorskiego 3. Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Urząd Miejski w  Chojnicach rozstrzygnął przetarg dotyczący zakupu taboru autobusowego. Transakcja będzie dokonana w ramach realizacji przedsięwzięcia „Utworzenie transportowych węzłów integrujących wraz ze ścieżkami pieszo – rowerowymi i rozwojem sieci publicznego transportu zbiorowego na terenie Chojnicko – Człuchowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego”.

Zakup będzie dotyczyć 3 autobusów marki Iveco 72C URBY. To pojazdy o długości 8 metrów, dysponujące silnikiem o mocy 180 KM z normą emisji spalin Euro 6, zużyciem paliwa 17 l/100 km, przeznaczone do przewozu od 36 do 38 osób, wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring. Autobusy są też dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Dostawa pojazdów będzie zrealizowana w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania umowy z dostawcą, spółką MMI ze Zbyszewa.

Urząd Miejski w Chojnicach zwrócił się o wyrażenie zgody na modyfikacje drugiej części zamówienia, do Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Ze względu na niekorzystne oferty przetargowe, miasto rezygnuje  z pojazdów o napędzie hybrydowym,  zamówienie będzie dotyczyć zakupu 5 autobusów o tradycyjnym napędzie spalinowym z normą Euro 6.

Na zdjęciu mężczyzna, dwa autobusy oraz w tle dwa wiatraki

W kategorii: Utworzenie transportowych węzłów integrujących ze ścieżkami pieszo-rowerowymi i rozwojem sieci publicznego transportu zbiorowego na terenie Chojnicko-Człuchowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego