20 listopada 2017

Wkrótce ruszą przetargi związane z utworzeniem transportowego węzła integrującego

Logotypy. W kolejści od lewej: 1. Fundusze Europejskie Program Regionalny 2. Urząd Marszałkowki Województwa Pomorskiego 3. Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Trwają ostatnie uzgodnienia przed uruchomieniem inwestycji „Utworzenie transportowego węzła integrującego”

Za kilka dni będzie powtórzony przetarg na zakup dużych autobusów.

Uzyskaliśmy zgodę Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego na zakup 5 dużych pojazdów z normą Euro 6 – poinformował burmistrz Arseniusz Finster na konferencji prasowej 17 listopada. – Zamieniamy je rezygnując z autobusów o napędzie hybrydowym, ponieważ w pierwszym przetargu uzyskaliśmy oferty za 1,9 mln  złotych za sztukę. Musimy ważyć koszty, bowiem dysponujemy ścisłym budżetem inwestycji. A i tak czekają nas dodatkowe koszty związane z konsekwencjami planowanego wpisania kompleksu dworcowego do rejestru zabytków. Wracając do przetargu w sprawie zakupu autobusów – rozpisujemy go w uzgodnieniu z dystrybutorami choćby w sprawie  realnych terminów dostawy, zależy nam na konkurencyjności cenowej.

Odbyły się także rozmowy z partnerem projektu, spółką PKP PLK S.A. która zamierza samodzielnie zrealizować swój zakres prac wraz z wszelkimi procedurami a szczególnie nadzorem.

W kategorii: Utworzenie transportowych węzłów integrujących ze ścieżkami pieszo-rowerowymi i rozwojem sieci publicznego transportu zbiorowego na terenie Chojnicko-Człuchowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego