2 kwietnia 2024

Zakończenie I edycji Akademii „Na straży seniorów”

W dniu 27 marca 2024 r. w sali konferencyjnej Straży Miejskiej znajdującej się na chojnickim dworcu kolejowym, uroczyście zakończono I edycję Akademii „Na straży Seniorów”. Uczestnicy programu z rąk Wiceburmistrza Chojnic Adama Kopczyńskiego i Komendanta Straży Miejskiej w Chojnicach Jarosława Piechowskiego odebrali pamiątkowe Certyfikaty ukończenia Akademii, a prelegenci prowadzący poszczególne bloki tematyczne – Certyfikaty Przyjaciela Akademii.

W programie od listopada 2023 do marca 2024 r. uczestniczyło 43 seniorów. Podczas spotkań i realizacji pięciu bloków tematycznych, mogli nauczyć się podstawowych technik samoobrony, posługiwania komputerem, ale także spotkać się z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, specjalistami od uzależnień i przemocy domowej, dowiedzieć się jak ustrzec się zagrożeń bezpieczeństwa w życiu codziennym i poznać aktualności prawne o ruchu drogowym.

Seniorzy wypełniając ankietę ewaluacyjną, zgodnie oświadczali, iż było warto spotykać się na poszczególnych zajęciach i z niecierpliwością będą oczekiwali kolejnych Edycji Programu.

Więcej informacji na stronie https://strazmiejskachojnice.pl/uroczyste-zakonczenie-i-edycji-akademii-na-strazy-seniorow-wielkie-wyczekiwanie-kolejnych-odslon-programu/

fot. Straż Miejska w Chojnicach

Zakończenie I edycji Akademii Na straży Seniorów