16 czerwca 2023

Wybory uzupełniające do prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej

13 czerwca br. odbyła się IX sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chojnicach. Obrady rozpoczęto od powitania i wręczenia przez burmistrza Arseniusza Finstera zaświadczeń o objęciu mandatu przez nowych radnych – Martynę Zakrzewską i Bartosza Tesmer z Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich. Następnie przeprowadzono wybory uzupełniające do prezydium Rady. Stanowisko przewodniczącego objął Mateusz Madejski, a wiceprzewodniczącej Kornelia Lis.

Podczas sesji podjęta została uchwała dotycząca zmian w budżecie MRM uwzględniających kino plenerowe mające się odbyć w wakacje. Następnie przedstawione zostały działania zrealizowane w okresie międzysesyjnym: postępy w projekcie “Chojnicka strategia młodych” – wywiady fokusowe i pogłębione oraz w pierwszej części warsztatów “Chojnicka strategia młodych – analiza SWOT, design thinking”, udział Mateusza Madejskiego w Polsko-Niemieckiej Konferencji Samorządowej,  odwiedziny w schronisku “Przytulisko” oraz czynności  związane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zarówno nowemu przewodniczącemu i wiceprzewodniczącej, tak i nowym radnym życzymy niegasnącego zapału i owocnej pracy na rzecz młodzieży oraz miasta Chojnice.