17 czerwca 2023

VI Miejski Dzień Tańca Ludowego

Centrum Rozwoju Artystycznego i Burmistrz Miasta Chojnice zapraszają na VI Miejski Dzień Tańca Ludowego. Wydarzenie odbędzie się 19 czerwca o godz. 12:00 w samym centrum miasta – na Starym Rynku.

Dzień Tańca Ludowego ma na celu popularyzację Polskich Tańców Narodowych, tańców ludowych z różnych regionów Polski oraz szeroko pojętej tradycji tanecznej wśród mieszkańców Chojnic. Jednocześnie ma służyć aktywizacji lokalnego środowiska artystycznego. Dzień Tańca Ludowego to wspaniała forma rekreacji i edukacji.
Miejski Dzień Tańca Ludowego to inicjatywa inspirowana ogólnopolską akcją „Wytnij Hołubca”. Przy zaangażowaniu lokalnych szkół, przedszkoli i stowarzyszeń przestrzeń Rynku opanuje dziecięca radość i energia. Wszystko okraszone paletą kolorów i oczywiście tańcem ludowym.

Gościem specjalnym DTL będzie Zespół Pieśni i Tańca Grajewianie z Grajewa na Podlasiu. Zespół zaprezentuje, wszystkim zebranym,  specjalny program artystyczny inspirowany kulturą i tradycją Podlasia oraz Warmii i Mazur.
Organizatorem i koordynatorem akcji jest Wojciech Chylewski, instruktor tańca ludowego, choreograf. Wydarzenie realizowane jest ze środków stypendialnych Burmistrza Miasta Chojnice.

Plan realizacji:

11:45– zbiórka uczestników- odprawa

12:00– POLONEZ W GRODZIE TURA- korowód uczestników

12:15– warsztaty taneczne dla uczestników wydarzenia- warmiński taniec POFAJDOK

12:30– występ Zespołu Pieśni i Tańca GRAJEWIANIE
Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa
!