Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

6 listopada 2006

Wielka inauguracja – Wszechnica Chojnicka

6 listopada 2006r – to data, która z pewnością zapisze się na kartach historii Chojnic. Tego dnia bowiem odbyły się uroczyste otwarcia układu drogowego Chojnice – Charzykowy oraz Wszechnicy Chojnickiej.

Wszechnica Chojnicka to obiekt, który powstał w wyniku realizacji projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obiektów i otoczenia po byłym szpitalu w Chojnicach – inwestycji szczególnie ważnej, gdyż jest ona pierwszą, na realizację której miastu udało się pozyskać unijne dofinansowanie.

Obie inwestycje, z uwagi na swe rozmiary, wymagały zaangażowania wielu podmiotów, toteż uroczystości skupiły licznych gości; m.in. parlamentarzystów, przedstawicieli władz województwa pomorskiego, powiatu chojnickiego, gminy Chojnice, miasta Chojnice, funkcjonujących w Chojnicach uczelni wyższych, przedstawicieli samorządów z Czerska, Brus, gminy Konarzyny, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, Powiatowego Zarządu Dróg w Chojnicach, projektantów, wykonawców, podwykonawców, a także kierowników budów i inspektorów nadzoru obu wspomnianych inwestycji.

Uczestnicy mieli szansę zwiedzić obiekt Wszechnicy Chojnickiej (o łącznej powierzchni ponad 2700 m²), który stanowić będzie siedzibę chojnickich bibliotek oraz lokalnych stowarzyszeń. W budynku znajduje się także sala z wielostanowiskowym dostępem do internetu oraz profesjonalna sala konferencyjna. Wszystkie pomieszczenia, dzięki unijnemu wsparciu zostały również kompletnie wyposażenie. Przecięcia symbolicznej wstęgi otwierającej obiekt dokonali szefowie bibliotek:

  • Anna Lipińska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach
  • Małgorzata Kłos – Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku
  • Andrzej Wielewski – Kierownik chojnickiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku

W kategorii: Rewitalizacja zdegradowanych obiektów i otoczenia po byłym szpitalu w Chojnicach