Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

27 stycznia 2023

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W najbliższą niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Środki zebrane podczas tegorocznego kwestowania zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej pozwalającej na przyspieszenie diagnostyki zakażeń i identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy.

Zbiórka rozpoczyna się już w sobotę o godz. 10.00 od sportowego WOŚP-owania w Charzykowach, gdzie będzie można pobiegać, pomorsować, a nawet wziąć udział w rajdzie rowerowym. Następnie o godz. 17.00 w Chojnickim Centrum Kultury zaplanowane jest WOŚP-owe spotkanie z kulturą, podczas którego odbędą się licytacje atrakcyjnych fantów, m.in. jednego dnia bycia burmistrzem Chojnic. Na zakończenie sobotniej zbiórki zapraszamy do Browaru Gościniec, gdzie zagra Metalowa Orkiestra. Początek o godz. 19.00.

Z kolei w niedzielę podczas Finału zapraszamy do hali widowiskowo-sportowej, gdzie od godz. 10.00 będzie można uczestniczyć w kolejnych licytacjach, występach artystycznych i grze terenowej. Nie zabraknie również koncertów, pokazu pierwszej pomocy i tradycyjnego światełka do nieba. Gwiazdą wieczoru będzie KALINOVSKI.

Zapraszamy do aktywnego udziału w zaplanowanych wydarzeniach i wsparcia zbiórki.

Plakat WOŚP

W kategorii: Aktualności