30 kwietnia 2024

Zapraszamy na majówkę ze Stowarzyszeniem „Dworek Polski”

Stowarzyszenie „Dworek Polski” w dniu 3 maja w godzinach od 12:00 do 17:30 zaprasza do Chojnickiego Centrum Kultury, gdzie odbędzie się XI Ogólnopolski Konkurs Kapel i Zespołów Folklorystycznych Na Szlaku Kultur Chojnice 2024. Na deskach Chojnickiego Centrum Kultury rywalizować będą zespoły śpiewacze i instrumentalne z wielu regionów Polski, w tym z Wielkopolski, Kaszub, Mazowsza, Kujaw, Małopolski, Dolnego Śląska i Lubuskiego.

Imprezę dodatkowo uatrakcyjni występ Dziecięco – Młodzieżowego Zespołu „Avilys” z Litwy, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Tursko” oraz Stowarzyszenia „Dworek Polski” wykonają tańce regionu Wielkopolski i Łowicza. Po raz kolejny odwiedzą nas także „Mażoretki Bysławskie”, które zaprezentują się tym razem również na ludowo.