30 kwietnia 2024

Obchody Święta Narodowego 3 Maja

Zapraszamy na uroczystości upamiętniające 233. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Program:

10:30 Zbiórka uczestników, delegacji, pocztów sztandarowych na płycie Starego Rynku w Chojnicach.

10:45 Program artystyczny w wykonaniu Stowarzyszenia Dworek Polski oraz Mażoretek Bysławskich, salwa honorowa oraz Apel Pamięci. Wystąpienie Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego. Przejście ulicami Kościuszki i Gdańską pod Pomnik Chrystusa Króla oraz Pomnik Orła Białego – złożenie kwiatów i wiązanek. Następnie przejście ul. Gdańską oraz Majkowskiego do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski.

12:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny i Powiatu Chojnickiego w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

Wydarzenia towarzyszące:

10:30 V Rajd Konstytucyjny – start Stary Rynek

12:00 – 17:30 XI Ogólnopolski Konkurs Kapel i Zespołów Folklorystycznych „Na Szlaku Kultur Chojnice 2024” – Chojnickie Centrum Kultury