Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

2 sierpnia 2023

Zapraszamy na Chojnicką Noc Poetów

Urząd Miejski w Chojnicach, Chojnickie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają 5 sierpnia na kolejną 28. odsłonę Chojnickiej Nocy Poetów.

W programie tegorocznej edycji znajdziecie Państwo jak zwykle znane i lubiane nazwiska ze świata muzyki i teatru.

Z programem muzycznym na podstawie tekstów Leonarda Cohena wystąpi prof. dr hab. Stanisław Górka – jest aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, producentem, reżyserem, wieloletnim pedagogiem (nauczyciel emisji głosu w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza), współzałożycielem i liderem Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę (1992) – teatru specjalizującego się w kameralnych formach wokalno-aktorskich.

W przestrzeni Fosy Miejskiej poezję powojenną (m.in Leśmian, Różewicz, Miłosz) zaprezentuje jeden z najwybitniejszych interpretatorów poezji Wiesław Komasa – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser teatralny, lektor i recytator. Absolwent PWST w Krakowie. Od 1988 pedagog warszawskiej PWST do 2021 roku. Występował też gościnnie na wielu scenach całej Polski. Jako reżyser współpracował z wieloma teatrami w Polsce i za granicą.

Muzycznie i lirycznie swój autorski projekt „Licencja na Lirykę”, na który składają się utwory samego wykonawcy, jak i utwory znanych i mniej znanych poetów polskich, przedstawi Jacek Bończyk z zespołem muzycznym. Jacek Bończyk to wszechstronny polski aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Wokalista i gitarzysta formacji rockowych: Bończyk/Krzywański oraz Nowe Sytuacje.

W mocnym finale wydarzenia wystąpi artysta, którego nie trzeba przedstawiać pokoleniu, które wychowało się na wykonaniach artystów Piwnicy pod Baranami – Jacek Wójcicki: znany i ceniony artysta obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych; każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. Jako aktor pojawiał się w wielu filmach oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd.

Całość wydarzenia będzie okraszona ogłoszeniem werdyktu, wręczeniem nagród oraz prezentacją nagrodzonych tekstów w konkursie Jednego Wiersza. Fragment swojej twórczości zaprezentują również członkowie jury: Dorota Ryst, Sławomir Płatek oraz Dominika Kaszuba.

Na „rozgrzewkę” – jako prolog – wystąpi lokalna grupa teatralna Projekt 41, którego aktorzy przypomną utwory Kabaretu Starszych Panów.

Zapraszamy!

Plakat Noc Poetów

W kategorii: Aktualności