Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

3 sierpnia 2023

Wyborny koncert „Młodzi śpiewają Maanam”.

W zeszły piątek (28.07) odbył się koncert „Młodzi śpiewają Maanam”. Wydarzenie przyciągnęło tłumy, a amfiteatr w Fosie Miejskiej wypełnił się do ostatniego wolnego miejsca.

Koncert „Młodzi śpiewają Maanam” to kolejna edycja projektu „Młodzi śpiewają…”, którego inicjatorką jest chojniczanka Weronika Kowalska. Wydarzenie było organizowane z okazji 5. rocznicy śmierci wokalistki zespołu Kory Jackowskiej. Na chojnickiej scenie zaprezentował się zespół złożony z młodych artystów z Chojnic i okolic. Skład zespołu został dobrany specjalnie na ten koncert. Wystąpili: Weronika Kowalska (wokal), Zofia Kosobucka (chórek), Maria Cyborowska (chórek), Janusz Łangowski (gitara elektryczna), Mateusz Stachurski (gitara elektryczna), Bartek Werachowski (gitara basowa), Bartek Nowak (perkusja).

Można usłyszeć takie hity jak m.in. Cykady na cykladach, Szare miraże, Lipstick on the Glass, Po prostu bądź i wiele innych przebojów tego legendarnego zespołu.

Projekt został częściowo zrealizowany w ramach „Stypendium Miasta Chojnice dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieki nad zabytkami”.

Organizatorom gratulujemy inicjatywy oraz udanego przedsięwzięcia muzycznego. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę projektu „Młodzi śpiewają…”

W kategorii: Aktualności