10 lutego 2022

Wyniki turnieju łuczniczego o Puchar Burmistrza Miasta Chojnice

Z okazji 102. rocznicy powrotu Chojnic do Macierzy w dniu 2 lutego br. odbył się turniej łuczniczy dla uczniów szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta Chojnice. To już drugi turniej, którego inicjatorem jest burmistrz Arseniusz Finster. Ideą potyczek jest upamiętnienie przez uczniów odzyskania niepodległości przez nasze miasto.

Dzięki wsparciu działającego w Chojnicach Bractwa Rycerskiego Herbu „Tur”, który propaguje tę piękną dyscyplinę sportu, zawody miały profesjonalną oprawę. To właśnie członkowie bractwa przygotowali uczniów do udziału w rywalizacji. Wybór szkół biorących udział w turnieju wynikał ze wsparcia, które Bractwo otrzymało od dyrektorów: pani Ewy Modrzejewskiej (Szkoła Podstawowa nr 1) i pana  Karola Kołyszko (Szkoła Podstawowa nr 3).

Reprezentanci placówek rywalizowali w pięciu konkurencjach. Strzelanie do tarczy dziesięciopolowej – tarcza, której koncentryczne kręgi punktowane są od 1 do 10. Strzelanie do konturu kusznika – punktowane jest każde trafienie w kontur. Kolejna konkurencja polegała na umieszczeniu trzech kolejnych strzał jak najbliżej siebie. Strzały otacza się sznurkiem z zaznaczoną skalą punktów. Następną tarczą była tzw. tarcza niesymetryczna. Punktowane pola ułożone są w różnych częściach tarczy. Ostatnią konkurencją było strzelanie do niezależnych celów. Do trafienia było pięć celów. Trafienie dwoma strzałami w jeden cel dyskwalifikowało jego zaliczenie.

Do konkurencji  stanęło dziewięciu uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali:

1. Nikola Zalewska-Skiba reprezentująca Szkołę Podstawową nr 3  – 170 punktów
  2. Kacper Gierszewski reprezentant Szkoły Podstawowej nr 1 – 127 punktów
  3. Maria Stacherska reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 – 108 punktów.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary, które odebrali w ratuszu z rąk burmistrza w dniu 9 lutego br.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!