9 czerwca 2022

Wyjaśnienie burmistrza odnośnie kontrowersji planu i ewentualnej inwestycji w Lasku Miejskim

Szanowni Mieszkańcy,

Zachęcam do zapoznania się z wyjaśnieniem kontrowersji odnośnie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i ewentualnej inwestycji w chojnickim Lasku Miejskim.

Na początek pragnę podkreślić, iż nie prawdą jest, że tzw. „Lasek Miejski” idzie pod przysłowiowy topór. W projekcie wyłączamy tylko 1,38% powierzchni (na lewo od ul. Strzeleckiej, patrząc w kierunku Chojniczek) z prawie 52 hektarów pod ewentualną inwestycję jak np. dom spokojnej starości, czy też dom dziecka.

Przypomnę tylko, że w najbliższej okolicy znajduje się Szpital wraz ze spalarnią odpadów medycznych oraz zakład pracy chronionej Spółdzielnia Inwalidów. Dodatkowo, zapisy planu obejmą resztę powierzchni „Lasku” ochroną przed jakąkolwiek ingerencją z zewnątrz. Środki pozyskane ze sprzedaży terenu o pow. 0,68 ha będą w 100% reinwestowane w budowę terenów rekreacyjnych na Osiedlu Słoneczne – Leśne.

Na planszy w materiale wideo zaznaczone są wszystkie elementy.

Jeżeli po obejrzeniu poniższego wideo będą mieli Państwo pytania lub wątpliwości, to proszę o kontakt. Deklaruję, że odpowiem na wszystkie ze szczególną dbałością.

Już teraz zachęcam do udziału w dyskusjach publicznych nad przyjętymi w projekcie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego rozwiązaniami, które odbędą się:

• 22 czerwca br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Stary Rynek 1, pokój nr 607 o godz. 10:00
  • 22 czerwca br. w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym przy ulicy Piłsudskiego 30A w Chojnicach o godz. 16:00.

Serdecznie zapraszam.

Burmistrz Chojnic