6 czerwca 2023

Wręczenie Nagród Burmistrza w dziedzinie sportu i kultury

W Chojnickim Centrum Kultury odbyła się wczoraj (05.06) uroczysta gala, podczas której wiceburmistrz Adam Kopczyński wręczył Nagrody Burmistrza Chojnic za ubiegłoroczne sukcesy mieszkańców w dziedzinie sportu, a także twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Przekazane zostały również dyplomy dla tegorocznych stypendystów, którzy swe kroki poczynią m.in. w obszarze literatury, filmu, fotografii, regionalistyki, muzyki, plastyki, teatru i tańca.

Wyróżnienia za osiągnięcia sportowe przyznano w czterech kategoriach: żeglarstwo – dla zawodników i trenerów ChKŻ, boks – zawodnicy i trenerzy klubu Boxing Team Chojnice oraz UKS Bokser Chojnice, piłka nożna – trenerzy MKS Chojniczanka, łucznictwo – trener Bractwa Rycerskiego Herbu Tur. Natomiast nagrody dla twórców w dziedzinie upowszechniania kultury, muzyki oraz malarstwa.

Uroczystość uatrakcyjnił premierowy pokaz filmu dokumentalnego o obchodach 100-lecia istnienia Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, zrealizowanego przez Daniela Frymarka w ramach stypendium kulturalnego za rok 2021, jak również występ muzyczny Irenusza Stanisławskiego oraz Piotra Budnika.

Tegoroczni laureaci to osoby nietuzinkowe, pracowite i utalentowane. Nagroda Burmistrza Miasta Chojnice jest uhonorowaniem ich wieloletniej pracy na rzecz rozwoju kultury i sportu, jak również promocji miasta.

Zachęcamy do zapoznania się z:

fot. D. Frymark