21 czerwca 2022

Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Chojnic

Na wczorajszej (20.06) XL sesji Rady Miejskiej w Chojnicach radni w większości zaakceptowali wykonanie budżetu za 2021 rok i udzielili wotum zaufania oraz absolutorium burmistrzowi Chojnic Arseniuszowi Finsterowi.

Głosowanie poprzedziła debata nad Raportem o stanie gminy za ubiegły rok, obejmującym podsumowanie działalności organu wykonawczego, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady i budżetu obywatelskiego.

Łącznie to już 24. absolutorium burmistrza Arseniusza Finstera i 4. wotum zaufania po debacie nad raportem o stanie gminy. Gratulacje oraz kwiaty otrzymała także pani skarbnik Wioletta Szreder.