18 marca 2022

Wnioski o wypłatę 300 zł dla obywateli Ukrainy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) w Chojnicach, pl. Niepodległości 7, przyjmuje wnioski o wypłatę pomocy finansowej – 300 zł dla obywateli Ukrainy.

Obywatele Ukrainy mogą złożyć wniosek o jednorazowe świadczenie 300 zł na osobę w rodzinie. Wnioski przyjmowane są w pokoju 112 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach
od 12.00 do 14.45. Informacje telefoniczna pod numerem 52 38 00 209 lub 52 38 00 208

Aby otrzymać 300 zł oraz inne formy wsparcia przysługujące na mocy specustawy, potrzebny jest polski urzędowy numer PESEL.

W Punkcie można również otrzymać informację o innych świadczeniach z pomocy społecznej oraz rodzinnych.

W celu ułatwienia wypłaty świadczenia zachęcamy do wskazania (założenia) konta (rachunku) bankowego

заяви на виплату 300 злотих для громадян України

Муніципальний центр соціальної допомоги приймає заяви на одноразову матеріальну допомоги – 300 злотих для громадян України за адресою Міський Центр Соціального Захисту Населення м.Хойніце кабінет 112 (2 поверх) з понеділка по п’ятницю в годинах з 12.00 — 14.45 год.

Довідка за телефоном 52-38-00-209, 52-38-00-208

Адреса польською:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) w Chojnicach, ul. Niepodległości 7

Громадяни України можуть подати заяву на одноразову допомогу в розмірі 300 злотих на кожного члена сім’ї. Це тимчасова матеріальна допомога, яка надається на підставі спеціального закону.

У Пунктi обслуговування також можна отримати інформацію про інші соціальні та сімейні виплати.

Щоб отримати 300 злотих та інші форми допомоги відповідно до спеціального закону, потрібен польський офіційний номер PESEL (yніверсальна електронна система реєстрації населення).

Для полегшення виплати пільг рекомендуємо вказати (відкрити) банківський рахунок.

Dokumenty do pobrania:

W kategorii: Pomoc Ukrainie - sprawy uchodźców