Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

28 marca 2018

Umowa na dostawę autobusów

Logotypy. W kolejści od lewej: 1. Fundusze Europejskie Program Regionalny 2. Urząd Marszałkowki Województwa Pomorskiego 3. Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

28 marca w sali obrad chojnickiego ratusza został podpisana umowa na dostawę 5 nowych autobusów. Transakcja związana jest z rozstrzygnięciem przetargu na zakup taboru autobusowego w ramach projektu „Utworzenie transportowych węzłów integrujących wraz ze ścieżkami pieszo – rowerowymi i rozwojem sieci publicznego transportu zbiorowego na terenie Chojnicko – Człuchowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego”.

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła spółka MAN Truck&Bus Polska Sp. z o.o. z Wolicy k. Nadarzyna za cenę 5.633.400,00 zł brutto. Umowę podpisali burmistrz Chojnic Arseniusz Finster i Kamil Gromek, dyrektor Działu sprzedaży autobusów w spółce MAN Truck&Bus Polska Sp. z o.o.

Autobusy będą dostarczone w końcu września 2018 r. Zakup jest współfinansowany z Unii Europejskiej na poziomie 85 proc.. Zamówione autobusy to pojazdy fabrycznie nowe z wymaganymi homologacjami w zakresie emisji spalin wg normy Euro 6. To autobusy niskopodłogowe o długości 12 metrów , zapewniające transport ok. 85 pasażerów z licznymi nowinkami technicznymi – klimatyzacją, monitoringiem. Autobusy będą też wyposażone w system zapowiedzi słownych  i tablic emitujących zapowiedzi w formie pisemnej – to udogodnienia dla pasażerów z dysfunkcją wzroku bądź słuchu.

W kategorii: Utworzenie transportowych węzłów integrujących ze ścieżkami pieszo-rowerowymi i rozwojem sieci publicznego transportu zbiorowego na terenie Chojnicko-Człuchowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego