10 listopada 2022

• Komisja Edukacji
        • Komisja Kultury i Sportu
      • Tematyka:
        1. Informacja o pracach remontowych i inwestycyjnych realizowanych w 2022 r. w placówkach oświatowych.
        2. Analiza i opiniowanie materiału sesyjnego.
        3. Rozpatrywanie spraw bieżących.
    • 14.11.2022 r. godz. 13.00 Urząd Miejski sala 406
        • Komisja ds. Społecznych
    • 14.11.2022 r. godz. 14.00 Urząd Miejski sala 406
        • Rada Samorządów Osiedlowych

XLVI Sesja Rady Miejskiej w Chojnicach

Odbędzie się 21 listopada 2022 r. o godz. 10.00 w sali 408 Urzędu Miejskiego w Chojnicach przy ul. Stary Rynek 1.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji:
      1. stwierdzenie quorum,
      2. wnioski do porządku obrad.
    2. Przyjęcie protokołu XLIV sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
    3. Przyjęcie protokołu XLV sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
    4. Powołanie Sekretarza sesji i Komisji Wnioskowej.
    5. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
    6. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z prac w okresie między sesjami.
    7. Informacja o realizacji uchwał i wniosków podjętych na XLIV i XLV sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
    8. Przedłożenie przez Przewodniczących Komisji wniosków i opinii podjętych w okresie międzysesyjnym.
    9. Ustosunkowanie się do wniosków Komisji.
    10. Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Miejskiej Chojnice na 2022 r.
    11. Projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2022 – 2037.
    12. Projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości i wprowadzenia innych zwolnień niż określone w ustawie.
    13. Projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych.
    14. Projekt uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta stanowiącej podstawę do obliczenia podatku rolnego.
    15. Projekt uchwały w sprawie opłaty targowej.
    16. Projekt uchwały w sprawie określenia inkasentów opłaty targowej i wysokości wynagrodzenia za inkaso.
    17. Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawki tej opłaty.
    18. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia cen biletów, opłat i uprawnień do bezpłatnych przejazdów w przewozie autobusami w publicznym transporcie zbiorowym organizowanym przez Gminę Miejską Chojnice oraz przepisów porządkowych w tym transporcie.
    19. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Miejskiej Chojnice w 2023 roku z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
    20. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Strategii Rozwoju Miasta Chojnice do roku 2030.
    21. Projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji.
    22. Wnioski i oświadczenia radnych oraz odpowiedzi na wnioski.
    23. Informacje o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz udzielonych odpowiedziach.
    24. Wolne wnioski i oświadczenia klubowe.
    25. Zakończenie XLVI sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.

W kategorii: Terminy posiedzeń