16 września 2022

2. Rozpatrywanie spraw bieżących

19.09.2022 r. godz. 9.00 Urząd Miejski sala 406

Komisja Edukacji

1. Informacja na temat organizacji nowego roku szkolnego 2022/2023, w tym naboru do szkół, przedszkoli i żłobka
  2. Analiza i opiniowanie materiału sesyjnego
  3. Rozpatrywanie spraw bieżących

19.09.2022 r. godz. 10.00 Urząd Miejski sala 406

Komisja Kultury i Sportu

1. Centrum Kultury Podziemia – informacja prezesa o działalności kulturalnej, edukacyjnej i społecznej stowarzyszenia.

19.09.2022 r. godz. 11.00 Urząd Miejski sala 406

Komisja Budżetu i Rynku Pracy

1. Informacja o stanie realizacji inwestycji miejskich – zadaniowa i finansowa.

20.09.2022 r. godz. 10.00 Urząd Miejski sala 406

Komisja Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej

1. Informacja na temat zadań planistycznych w zakresie planów miejscowych, potrzebach przystąpienia do tworzenia nowych planów, aktualizacji istniejących i analiza trafności lokalizacji terenowej dla
    poszczególnych obszarów.

20.09.2022 r. godz. 11.30 Urząd Miejski sala 406

Rada Samorządów Osiedlowych

1. Analiza i opiniowanie materiału sesyjnego.
  2. Rozpatrywanie spraw bieżących.

21.09.2022 r. godz. 9.00 Urząd Miejski sala 406

Komisja Rewizyjna

1. Ocena wykonania budżetu za I półrocze 2022 roku na podstawie sprawozdania Burmistrza Miasta Chojnice.
  2. Powołanie zespołu kontrolnego do przeprowadzenia kontroli działalności statutowej Miejskiej Biblioteki Publicznej i środków finansowych przeznaczonych na ten cel w 2021 r.

XLIII sesja Rady Miejskiej w Chojnicach odbędzie się 27 września 2022 r. o godz. 10.00 w sali 408 Urzędu Miejskiego w Chojnicach przy ul. Stary Rynek 1.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji:
    a) stwierdzenie quorum,
    b) wnioski do porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu XLII sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
  3. Powołanie Sekretarza sesji i Komisji Wnioskowej.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z prac w okresie między sesjami.
  6. Informacja o realizacji uchwał i wniosków podjętych na XLII sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
  7. Przedłożenie przez Przewodniczących Komisji wniosków i opinii podjętych w okresie międzysesyjnym.
  8. Ustosunkowanie się do wniosków Komisji.
  9. Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Miejskiej Chojnice na 2022 r.
  10. Projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2022 – 2037.
  11. Projekt uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XXXVI/501/22 Rady Miejskiej w Chojnicach z dnia
    4 kwietnia 2022r. w sprawie uchwalenia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania
    Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2022r.
  12. Projekt uchwały w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola publiczne
    i oddziały przedszkolne prowadzone przez Gminę Miejską Chojnice.
  13. Projekt uchwały w sprawie określenia warunków i trybu finansowania zadania własnego polegającego na tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi sportu na terenie Gminy Miejskiej
    Chojnice oraz trybu postępowania o udzielenie dotacji na to zadanie.
  14. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania
    Strategii Rozwoju Miasta Chojnice do roku 2030, w tym trybu jej konsultacji.
  15. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania
    przestrzennego terenu przy ulicy Derdowskiego w Chojnicach.
  16. Projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy
    ulicy Bocznej w Chojnicach.
  17. Projekt uchwały w sprawie zrzeczenia się odszkodowania.
  18. Projekt uchwały w sprawie ogłoszenia roku 2023 w Chojnicach „Rokiem Filomatów Chojnickich”
    w roku jubileuszu 400-lecia działalności szkoły.
  19. Wnioski i oświadczenia radnych oraz odpowiedzi na wnioski.
  20. Informacje o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz udzielonych odpowiedziach.
  21. Wolne wnioski i oświadczenia klubowe.
  22. Zakończenie XLIII sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
Dokumenty do pobrania:

W kategorii: Terminy posiedzeń