Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

15 września 2022

Sportowe sukcesy uczniów z „Piątki”

Zastępca burmistrza Adam Kopczyński spotkał się wczoraj (14.09) w ratuszu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli sportowe sukcesy.

13 młodych sportowców zdobyło srebrne i brązowe medale uczestnicząc w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Drużynowych Biegach Przełajowych w Aleksandrowie Łódzkim oraz Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym i Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych w Głuchołazach. Ponadto chojnicka „Piątka” została uznana za najlepszą szkołę w rywalizacji sportowej w województwie pomorskim szkół podstawowych.

Podczas spotkania był czas na rozmowę oraz upominki w nagrodę za uzyskane wyniki. Uczniom towarzyszyli rodzice, nauczyciele wychowania fizycznego oraz pani dyrektor szkoły Małgorzata Zakaszewska.

Zastępca burmistrza pogratulował młodym sportowcom, a także podziękował im za godne reprezentowanie zarówno szkoły jak i miasta. Życzył im spełnienia wszystkich przyszłych zamierzeń sportowych, dobrej kondycji, a także wielu sukcesów na niwie sportowej. Pani dyrektor dodała również, że podziękowania za osiągnięty sukces należą się nie tylko uczniom, ale również ich rodzicom, którzy m.in. zawożą swoje dzieci na treningi, a także nauczycielom, którzy nie raz poświęcają swój wolny czas tylko po to, aby trenować swoich podopiecznych i towarzyszyć im podczas wyjazdów.

Na zakończenie spotkania wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

W kategorii: Aktualności