12 października 2022

Sandra Cicha i Marlena Pawlak – Ambasadorki Kultury Pomorza 2022 r.

Pasjonatki kultury i sztuki Sandra Cicha pisarka, autorka książek oraz Marlena Pawlak zajmująca się rzeźbą, malarstwem i fotografią analogową zostały Ambasadorkami Kultury Pomorza 2022 r. Tytuł Ambasadorki Kultury Pomorza nadawany jest artystkom i animatorkom, które angażują się w rozwój kultury regionu. Ich twórczość nawiązuje do tradycyjnej lub współczesnej kultury Pomorza.

Sandra Cicha otrzymała tytuł Ambasadorki Pomorza w dziedzinie literatura. Przygodę z pisaniem zaczęła dwa lata temu. W tym czasie ukazały się dwie powieści jej autorstwa: „Zakręt”” i „Za zakrętem”.

Marlena Pawlak otrzymała tytuł Ambasadorki Pomorza w dziedzinie sztuki plastyczne oraz rękodzieło i sztuka użytkowa. Na co dzień Konserwator Zabytków Miasta Chojnice, wolny czas spędza rozwijając się w sztuce, na którą duży wpływ ma otaczająca natura, z której czerpie inspiracje.

Oficjalne wręczenie tytułów odbyło się w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na konferencji „Etnopomorze 2022. Kultura buduje społeczność”.