3 lipca 2024

Rozmowy w sprawie budowy drogi szybkiego ruchu na trasie Ustka-Słupsk-Bytów-Chojnice-Bydgoszcz

Dziś w Ratuszu burmistrz Arseniusz Finster spotkał się z posłem Markiem Biernackim oraz Maciejem Samsonowiczem, doradcą ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza. Tematem rozmowy była budowa drogi szybkiego ruchu na trasie Ustka-Słupsk-Bytów-Chojnice-Bydgoszcz, która wpisuje się w Pakt dla Środkowego Pomorza.

Realizacja tego projektu zależy m.in. od utworzenia portu głębokowodnego w Ustce. Budowa drogi przyniosłaby liczne korzyści mieszkańcom i przedsiębiorcom, wspierając rozwój regionu i mając znaczenie militarne.

Do końca roku zostanie opracowany raport dla ministra obrony narodowej, który będzie zawierał analizę infrastruktury oraz rekomendacje i budżet dla konkretnych propozycji.