28 kwietnia 2023

Program obchodów 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W imieniu Starosty Chojnickiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Chojnickiego zapraszamy do udziału w obchodach 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Program:

10:20 – Zbiórka uczestników, delegacji, pocztów sztandarowych na płycie Starego Rynku

10:30 – Krótki program artystyczny w wykonaniu Stowarzyszenia Dworek Polski. Okolicznościowe wystąpienie Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego. Apel Pamięci oraz Salwa Honorowa. Przejście ulicą Kościuszki pod Pomniki Chrystusa Króla oraz Orła Białego – złożenie kwiatów i wieńców. Przejście ulicą Gdańską do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski.

12:00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny i Powiatu Chojnickiego w Kościele Matki Bożej Królowej Polski.

Wydarzenia towarzyszące:

11:00 Start IV Rajdu Konstytucyjnego

12:00 X Ogólnopolski Konkurs Kapel i Zespołów Na Szlaku Kultur Chojnice 2023 – Chojnickie centrum Kultury.