22 lutego 2023

Podpisanie umowy na przebudowę świetlicy przy ul. Jabłoniowej w Chojnicach

W dniu 22 lutego burmistrz Arseniusz Finster podpisał umowę na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę istniejącej świetlicy na działce nr 3445/2 przy ulicy Jabłoniowej 43b w Chojnicach. Inwestycję zrealizuje Firma Remontowo-Budowlana MAR VINCI Mikołaj Markowski z Chojniczek za kwotę 1.969.742,00 zł. Planowany termin zakończenia to maj 2024 r.

W ramach inwestycji, budynek zostanie częściowo przebudowany i rozbudowany w części przyziemia. Jego powierzchnia zwiększy się z ok 200 m² do ok. 250 m². W projekcie uwzględniono wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji wody, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej oraz wewnętrznej i gazu. Planuje się również nowy, większy hol wejściowy z toaletą dla osób niepełnosprawnych oraz damską i męską. Obecna kuchnia zostanie przebudowana i rozbudowana o zmywalnię, hol przejściowy, magazyn, przygotowalnię posiłków i wiatrołap zaplecza. Ponadto istniejący dach zostanie zdemontowany i zastąpiony nowym z jednoczesnym podniesieniem wysokości pomieszczeń. Odnowiona zostanie elewacja budynku. Docelowo budynek będzie ogrzewany gazem ziemnym.

Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia. Więcej informacji tutaj.