18 grudnia 2023

LXI sesja Rady Miejskiej w Chojnicach – 18.12.2023 – na żywo o godz. 10:00

1. Otwarcie sesji:
      1. stwierdzenie quorum,
      2. wnioski do porządku obrad.
    2. Przyjęcie protokołu LX sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
    3. Powołanie Sekretarza sesji i Komisji Wnioskowej.
    4. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
    5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z prac w okresie między sesjami.
    6. Informacja o realizacji uchwał i wniosków podjętych na LX sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
    7. Przedłożenie przez Przewodniczących Komisji wniosków i opinii podjętych w okresie międzysesyjnym.
    8. Ustosunkowanie się do wniosków Komisji.
    9. Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Miejskiej Chojnice na 2023 r.
    10. Projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2023 – 2037.
    11. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej na lata 2024 – 2042.
    12. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Miejskiej Chojnice na 2024 r.
    13. Projekt uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu bankowego na finansowanie deficytu budżetowego oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów.
    14. Projekt uchwały w sprawie określenia zasad udzielania i rozliczania dotacji celowej na dofinansowanie prac związanych z modernizacją źródeł energii cieplnej na terenie Gminy Miejskiej Chojnice w ramach konkursu „STOP dla SMOGU w Chojnicach”.
    15. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2024 r.
    16. Projekt uchwały w sprawie określenia zasad wnoszenia wkładów oraz obejmowania, nabywania i zbywania udziałów i akcji.
    17. Projekt uchwały w sprawie nadania nazwy ronda.
    18. Wnioski i oświadczenia radnych oraz odpowiedzi na wnioski.
    19. Informacje o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz udzielonych odpowiedziach.
    20. Wolne wnioski i oświadczenia klubowe.
    21. Zakończenie LXI sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.