Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

16 stycznia 2024

Koncert Chopinowski

Z okazji powrotu Chojnic do ojczyzny Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 1 lutego o godz. 18:00 na koncert fortepianowy w wykonaniu znakomitego pianisty Tomasza Krawczyka.

Artysta przyjedzie do Chojnic aż z Lublina, gdzie jest wykładowcą w Katedrze Pedagogiki Instrumentalnej i Teorii Muzyki Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G i K. Bacewiczów w Łodzi, którą ukończył dyplomem z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Bogusława Wódki w 2005 roku.

Tomasz Krawczyk był wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury, Prezesa Rady Ministrów oraz Prezydenta Miasta Lublina. W 2004 otrzymał Wyróżnienie na XV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi. Występował jako solista z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej oraz Filharmonii Lubelskiej. Był uczestnikiem Międzynarodowego Festiwalu „Pro Archi Jesenik 2000”(Czechy) oraz XXIV Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego w Nałęczowie.

Występował również m.in.w: Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Galerii Porczyńskich w Warszawie, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, Teatrze Starym w Lublinie, Pałacu Małachowskich w Nałęczowie, Pałacu Zamoyskich w Kozłówce, Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Rustkammer des Rathauses w Munster (Niemcy).

Pianista zagra utwory najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.

W kategorii: Aktualności