9 stycznia 2024

Informacja dotycząca sprzedaży węgla w Gminie Miejskiej Chojnice

Informujemy, że Gmina Miejska Chojnice prowadzi sprzedaż węgla przeznaczonego dla mieszkańców Chojnic.

Cena za tonę węgla kamiennego wynosi 700 zł brutto, węgiel dostępny jest w dwóch sortymentach: ekogroszek oraz orzech. Transport węgla ze składu do mieszkańców Chojnic jest bezpłatny.

Ilość węgla dostępna do sprzedaży z podziałem na sortymenty:

• Ekogroszek 45 ton
  • Orzech 5 ton

Mieszkańcy zainteresowani zakupem powinni dokonać wpłaty w kasie Urzędu Miejskiego ul. Stary Rynek 1, podając rodzaj oraz ilość węgla.

Po dokonaniu wpłaty należy udać się do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami UM w Chojnicach Plac Niepodległości 7, gdzie należy wypełnić oświadczenie nabywcy o przeznaczeniu wyrobów węglowych na cele uprawniające do zwolnienia od akcyzy (osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej) oraz odebrać fakturę VAT i dokument wydania, który będzie uprawniał do odbioru węgla w jednym z n/w składów węglowych w Chojnicach:

1. „Cezar” Sp. z o.o. ul. Subisława 23
  2. „Kapost” ul. Towarowa 20
  3. „PUH „AGA” ul. Drzymały 14
  4. „Karma” ul. Towarowa 17

Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie na rzecz osób fizycznych bez limitów ilościowych do czasu wyczerpania zasobów.

Informacje na temat zakupu węgla udzielane są w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Chojnicach pok. 504 lub telefonicznie pod nr 3971800 wew. 60.