2 czerwca 2022

Festiwal InterTony 18 czerwca w Chojnicach!

InterTony to festiwal rockowy celebrujący artystyczną i wolontariacką współpracę międzynarodową między miastami partnerskimi z Polski, Niemiec, Francji i Holandii. Impreza odbędzie się 18 czerwca na terenie przy Stadionie Miejskim Kolejarz 1926 w Chojnicach, ul. Lichnowska 1. Rozpoczęcie o godzinie 16.00.

W tym roku w charakterze gwiazdy wystąpi Dezerter, legenda punk rocka i prekursorzy gatunku w Polsce. Pojawią się także inne projekty z tego nurtu: wyjątkowo dynamiczny warszawski JAD oraz amerykański Days N Daze wykonujący punk rocka na nietypowych instrumentach akustycznych.

Nie zabraknie zespołów z miast połączonych więzami partnerstwa z Chojnicami. W ramach prowadzonej przez organizatorów współpracy międzynarodowej wystąpią hardcore’owe i metalowe niemieckie formacje No Shelter i Manøver oraz francuski Thrashtalk. Pojawią się również gdańsko-chojniccy deathcore’owcy z Revenge Insanity oraz hardcore punk’owy Wolftrap13 z muzykami, którzy wyemigrowali do Polski z Białorusi i Rosji w składzie.

W przerwach między koncertami muzykować będzie nestor współpracy muzycznej Peter Ullrich z Emsdetten i jego goście. Nie zabraknie festiwalowych atrakcji towarzyszących.

Za organizację wydarzenia odpowiada Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej wraz z Chojnickim Centrum Kultury, stowarzyszeniem muzyków rockowych Rockinitiative Emsdetten e.V., centrum młodzieżowym Jongerencentrum Cerberus z Hengelo oraz stowarzyszeniem Musikoblokos z Bayeux we Francji. Organizację festiwalu wsparły: Fundacja Współpracy Polsko -Niemieckiej, Miasto Chojnice, Powiat Chojnicki oraz liczni partnerzy z naszego regionu.

Bilety są do nabycia na stronie www.intertony.pl.