6 maja 2022

Dyplom Ministra Kultury dla Burmistrza Chojnic

Burmistrz Miasta Chojnice Arseniusz Finster otrzymał dzisiaj z rąk Wicemarszałka Województwa Pomorskiego Leszka Bonny dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zaangażowanie społeczne na rzecz pamięci narodowej.

Podczas wręczenia dyplomu Wicemarszałek powiedział: Minister Kultury Rzeczypospolitej Polskiej, pan prof. Gliński dostrzegł takie działania, które dzieją się na terenie Chojnic, myślę tutaj o miejscu pamięci narodowej przy ulicy Igielskiej, o naszej Dolinie Śmierci. Za sprawą urzędników tutejszego ratusza, za sprawą Radnych Rady Miejskiej, za sprawą wielu mieszkańców i wielu osób, dbamy o to miejsce pamięci narodowej i pan minister Gliński postanowił wyróżnić, a ponieważ nie może wszystkich mieszkańców, burmistrza naszego miasta pana Arseniusza Finstera dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zaangażowanie społeczne na rzecz pamięci narodowej.

Pan Burmistrz podziękował za otrzymane wyróżnienie i zapewnił o dalszych działaniach archeologicznych na rzecz Doliny Śmierci, a także ich finansowym wsparciu.