Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

14 czerwca 2023

Dni Chojnic 2023

Wielkimi krokami zbliża się święto naszego miasta, które w tym roku odbędzie się w dniach 23-25 czerwca. W pierwszy dzień o godz. 18:00 przed chojnicką widownią wystąpi zespół Róże Europy, czyli jeden z najbardziej kultowych polskich zespołów lat 80. Zespół znany jest przede wszystkim z hitu “Jedwab”, w którym gościnnie głosu użyczyła rozpoczynająca wtedy karierę Edyta Bartosiewicz. O godz. 20:00 zagra gwiazda wieczoru, czyli kultowy zespół Lombard z Grzegorzem Stróżniakiem i Martą Cugier w składzie. Zespół istnieje na scenie muzycznej od ponad 40 lat, nagrał kilkanaście płyt i wylansował wiele przebojów, a największe z nich to „Przeżyj to sam” i „Szklana pogoda”.

W sobotę (24.06) o godz. 19:00 zagości u nas świetna Wind Cameral Orchestra, która wniesie na scenę akcenty muzyki klasycznej w dynamicznej interpretacji muzyki rozrywkowej. Ich autorski repertuar “My Way” jest zbiorem utworów polskich gigantów muzyki rozrywkowej – Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka oraz Witolda Paszta. Wszystko to pod batutą charyzmatycznego dyrygenta i prowadzącego – Pawła Joksa. Możemy spodziewać się pięknych brzmień, lekkiej nostalgii i ciekawostek z życia autorów piosenek.

Niedziela rozpocznie się od występu chojnickiego Big Bandu. Rozbrzmiewać będzie rytm blues’a, jazz’u i swinga a także przeboje muzyki filmowej. Ostatnimi gwiazdami podczas obchodów Dni Chojnic będą Andrzej i Maja Sikorowscy, czyli wieloletni lider zespołu Pod Budą zagra z córką, która od 2005 roku koncertuje z  własnym zespołem u boku ojca. W zgranym duecie wraz z akompaniamentem zagrają i zaśpiewają dla nas o godz. 19:00.

Oprócz koncertów, będzie można odwiedzić Stary Rynek, na którym odbędą się Jarmark Świętojański oraz Prezentacje Gospodarcze. Podczas święta miasta będzie można odwiedzić także muzeum Janusza Trzebiatowskiego, które będzie otwarte dodatkowo także w sobotę i niedzielę.

PROGRAM IMPREZY:

piątek, 23 czerwca:
– godz. 18:00 – RÓŻE EUROPY
– godz. 20:00 – LOMBARD

sobota, 24 czerwca:
– godz. 19:00 – WIND CAMERAL ORCHESTRA „MY WAY” (utwory gigantów polskiej muzyki
rozrywkowej, m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka i Witolda Paszta)

niedziela, 25 czerwca:
– godz. 17:00 – BIG BAND CHOJNICE
– godz. 19:00 – ANDRZEJ SIKOROWSKI I MAJA SIKOROWSKA Z ZESPOŁEM

W programie również Jarmark Świętojański (Stary Rynek oraz ul. Kościuszki i 31. Stycznia) oraz prezentacje gospodarcze.

Zapraszamy!

Dni Chojnic - plakat

W kategorii: Aktualności