28 czerwca 2023

Dni Chojnic 2023 – przeżyjmy to jeszcze raz

Tradycyjnie w ostatni weekend czerwca miasto Chojnice obchodziło swoje święto – Dni Chojnic.

Od 23 do 25 czerwca mieszkańcy, goście oraz turyści mieli okazję do wspólnej zabawy w sercu muzyczno-artystycznym miasta, czyli w Fosie Miejskiej. Wydarzeniu towarzyszył również Jarmark Świętojański, podczas którego zaprezentowali się wystawcy z m.in. stoiskami kolekcjonerskimi, biżuterią, rękodziełem, regionalnymi przysmakami, a także naturalnymi kosmetykami. Swoje stoisko miał także Chojnicki Koszyk, oferujący  lokalne produkty.

Jak co roku w Dniach Chojnic uczestniczyli przedstawiciele miast partnerskich. Tym razem we wspólnym świętowaniu towarzyszyli goście z niemieckiego Emdetten pod przewodnictwem burmistrza Olivera Kellnera oraz francuskiego Bayeux na czele z radną Françoise Jean-Pierre. Oficjalne powitanie w Ratuszu odbyło się w piątkowe przedpołudnie.

Uroczyste otwarcie Święta Miasta nastąpiło w piątek. Po wystąpieniu  burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera głos zabrali: burmistrz Oliver Kellner i radna  Françoise Jean-Pierre dziękując za zaproszenie do udziału w Dniach Chojnic, a także życząc wszystkim udanej zabawy. Następnie odbył się koncert zespołu  Róże Europy, a zaraz po nim wystąpił Lombard.

W sobotę również w Fosie Miejskiej odbył się koncert Wind Cameral Orchestra „My Way”, która zaprezentowała przeboje Zbigniewa Wodeckiego, Witolda Paszta i Krzysztofa Krawczyka. Na zakończenie Święta Miasta w niedzielę wystąpił chojnicki Big Band i Andrzej Sikorowski z córką Mają.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z poszczególnych dni.