7 lipca 2011

Baszta “Nowa”

W dniu 30.06.2011 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanej baszty w chojnickiej fosie. Nazwę baszty wyselekcjonowano w drodze konkursu, którego pomysłodawcą był reporter portalu Chojnice24.pl. Wygrał go Pan Henryk Lewandowski a zwycięska nazwa brzmi Baszta „Nowa”. Projekt został realizowany we współpracy z 12 partnerami z terenu 5 powiatów kaszubskich: bytowskiego, chojnickiego, kartuskiego, kościerskiego, lęborskiego. Partnerem Wiodącym jest Powiat Kartuski. Czas realizacji obejmuje lata 2009 – 2011. Projekt składa się z dwóch części: inwestycyjnej i kampanii promocyjnej obszaru Kaszubskiego Pierścienia. W efekcie końcowym powstanie dwanaście nowoczesnych centrów informacji turystycznej, które będą przy współpracy z innymi punktami Informacji Turystycznej z Kaszub, obsługiwać ruch turystyczny na terenie Województwa Pomorskiego. W obiektach będzie istniała możliwość ekspozycji bogatej oferty turystycznej regionu, jak również ciekawego i interesującego dorobku kulturowego Kaszub. Powstała sieć punktów informacji turystycznej będzie realizować kampanię promocyjną dla całego obszaru Kaszubskiego Pierścienia oraz pozwoli na większą identyfikację Kaszub na zewnątrz i zintegruje działania promocyjne w regionie.

Centrum Informacji Turystycznej (CIT) w Chojnicach to budynek o powierzchni 126,7 m2. Obiekt składa się z części informacyjnej (główny hol z ladą), wystawienniczej, zaplecza socjalnego dla pracowników oraz turystów. CIT zostało wyposażone w meble wykonane z wikliny, nawiązując w ten sposób do plecionkarstwa uprawianego od dawna na Kaszubach, a także w sprzęt komputerowy i multimedialny. CIT nawiązuje do średniowiecznej zabudowy murów miejskich, łączy w sobie elementy kaszubskie z nowoczesnymi rozwiązaniami. Jego położenie wśród staromiejskich zabytków jest istotnym elementem sprzyjającym właściwej obsłudze ruchu turystycznego.

W kategorii: Baszta w Fosie Miejskiej budowana w ramach projektu “Zintegrowany System Informacji Turystycznej: Budowa Centrów Informacji Turystycznej – Bramy Kaszubskiego Pierścienia wraz z kampanią promocyjną”