20 listopada 2023

Zaproszenie na konferencję „Senior to brzmi dumnie”

W imieniu Stowarzyszenia Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” zapraszamy na konferencję pt. „Senior to brzmi dumnie”, która odbędzie się w dniu 23 listopada br. o godz. 10:00 w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach (ul. Piłsudskiego 30A).

W programie spotkania:

• Program współpracy JST i NGO w zakresie polityki senioralnej – Marek Szczepański Starosta Chojnicki oraz Arseniusz Finster – Burmistrz Chojnic
  • Klub seniora – forma oczekiwana? – dyskusja dotycząca działających form aktywizacji seniorów – Grażyna Wera-Malatyńska – Prezes LGD Sandry Brdy i LGR „Mòrénka”
  • Rola samorządu Województwa Pomorskiego w realizacji polityki senioralnej – Barbara Bałka – pełnomocnik marszałka ds. polityki senioralnej Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
  • Wolontariat w organizacjach pozarządowych – pomaganie to sztuka – Tadeusz Podymiak – Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych.