Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

3 lipca 2023

XXIX Festiwal Sztuki Ulicznej „Chojnicka Fiesta”

Zapraszamy na 29. edycję festiwalu im. Eugeniusza Mikołajczyka. W programie widowiskowe spektakle, zabawne komedie i ciekawe atrakcje dla dzieci.

Jak co roku teatr wychodzi na ulice naszego miasta. W przestrzeni Starego Rynku oraz Fosy Miejskiej 7 i 8 lipca (piątek i sobota) odbędą się barwne pokazy spektakli. Oprócz widowisk zaplanowano także inne atrakcje, jak spotkanie postaci z bajek i żywych rzeźb, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcie.

Oto szczegółowy harmonogram wraz z opisami spektakli:

7 lipca: (piątek) godz. 22.00
„Fire Power” – Stary Rynek – Sztukmistrze z Lublina
“FIREPOWER”, to moc kreatywności i sztukmistrzostwa w opanowaniu żywiołu. Przedstawienie, w swoich różnych formach i rozmiarach, od lat zdobywa serca publiczności w całej Polsce. Prezentowane jako kameralny duet na niewielkich przyjęciach, czy jako spektakularne widowisko z elementami akrobatyki powietrznej, zawsze zostawia po sobie długo unoszące się w powietrzu echo braw i niezapomniane wspomnienia.

godz. 23.00
„Ristorante” – Fosa Miejska – Teatr Na Walizkach, Wrocław

„Ristorante” to garkuchnia pełna niespodzianek oraz zaskakujących sytuacji. Zapraszamy Was do gastronomii pełnej wrażeń i śmiechu. Znajdziecie w niej latające warzywa, najsłodsze torty oraz fajtłapowatych kelnerów. Kucharze żonglują ziemniakami, a jajka rozbijają się nie tylko na patelni. Nasze gagi bywają tak ostre jak papryczki jalapeno oraz jak latające nad publicznością noże. Szef kuchni nie obiecuje, że się najecie do syta, ale gwarantuje ubaw po pachy. Bon apetit droga publiczności!

8 lipca: (sobota)
godz. 12.00
Parada z Chojnickiego Centrum Kultury na Rynek. Serdecznie zapraszamy wszystkim do zbiórki (ok. 11.30) przed Chojnickim Centrum Kultury i wspólnym wzięciem udziału w paradzie!

godz. 12.30
„Księga Błazna” – Stary Rynek – Teatr Rozrywki Trójkąt, Zielona Góra

Spektakl ”Księga błazna – moralitet plebejski” to rekonstrukcja późnośredniowiecznego teatru lalkowego, oparta na autorskim tekście, zawierającym elementy tradycyjnych wątków moralitetowych potraktowanych w przewrotnie zabawny sposób. Postać błazna, jest wpisana w funkcję bohatera popularnego, załatwiającego wszelkie kwestie za pomocą inteligencji i poczucia humoru, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych bohaterów, rozwiązujących wszystko brutalną siłą. Przedstawienie jest skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

godz. 13.30
„Dobrze, lepiej, katastrofa” – Fosa Miejska – Teatr Ewolucji Cienia, Poznań

„Dobrze, lepiej, katastrofa”  to spektakl osadzony w rzeczywistości Polski z lat 70- tych. Czy z historii tej dekady można wysnuć prawdę uniwersalną? Być może – pierwszą o systemie socjalistycznym nienadającym się do zreformowania na tyle, aby móc zaspokoić potrzeby konsumpcyjne obywateli. Druga: nawet zaspokojenie wszystkich potrzeb materialnych nie spowoduje zaniechania potrzeby wolności! Taka jest chyba natura, jeśli nie „człowieka w ogóle”, to części ludzi na pewno.

godz. 14.45
„Zgubowisko” – Stary Rynek – Sztukmistrze z Lublina

To spektakl familijny, stworzony dla widzów w każdym wieku. Opowiada o poszukiwaniu własnej drogi, o cyrku oraz samych twórcach, którzy wybrali się w pogoń za marzeniami. Opowiada o wytrwałości, ścierającej się ze zniechęceniem. Opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca – o czymś, co zagubiło się, aby móc się gdzieś odnaleźć.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zapraszamy!

W kategorii: Aktualności