20 czerwca 2022

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji:
    1. stwierdzenie quorum,
    2. wnioski do porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu XXXIX sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
  3. Powołanie Sekretarza sesji i Komisji Wnioskowej.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z prac w okresie między sesjami.
  6. Przedłożenie przez Przewodniczących Komisji wniosków i opinii podjętych w okresie międzysesyjnym.
  7. Ustosunkowanie się do wniosków Komisji.
  8. Raport o stanie Gminy Miejskiej Chojnice za 2021 rok:
    1. debata nad raportem,
    2. projekt uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Chojnice wotum zaufania.
  9. Wykonanie budżetu miasta Chojnice za rok 2021:
    1. przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku o sprawozdaniu z wykonania budżetu miasta Chojnice za 2021 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego,
    2. ozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu za 2021 rok,
    3. rozpatrzenie informacji o stanie mienia komunalnego,
    4. rozpatrzenie sprawozdania finansowego,
    5. projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta Chojnice za 2021 r.,
    6. przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta Chojnice za 2021 rok wraz z opinią,
    7. przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku o wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta Chojnice z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok,
    8. projekt uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Chojnice absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2021.
  10. Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Miejskiej Chojnice na 2022 r.
  11. Projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2022 – 2037.
  12. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy ulicy Bałtyckiej w Chojnicach.
  13. Projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy ulicy Wielewskiej w Chojnicach.
  14. Projekt uchwały w sprawie nadania pośmiertnie tytułu Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice.
  15. Wnioski i oświadczenia radnych oraz odpowiedzi na wnioski.
  16. Informacje o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz udzielonych odpowiedziach.
  17. Wolne wnioski i oświadczenia klubowe.
  18. Zakończenie XL sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.