11 września 2023

Wizyta Wojewody Pomorskiego w Chojnicach

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Chojnicach gościł Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Wizyta związana była z podpisaniem umów przez Wojewodę oraz Burmistrza Chojnic, Wójta Gminy Chojnice i Starostę Chojnickiego na udzielenie dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadania polegające na remontach dróg w mieście, gminie i powiecie. Łącznie ok. 1,7 mln zł.

W ramach wsparcia przyznanego Miastu Chojnice zrealizowane zostaną dwa zadania:

– remont odcinka ul. Błękitnej Armii wraz z chodnikami (dofinansowanie w kwocie 351 430,00 zł)

– remont lewego pasa jezdni wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi na odcinku ul. Człuchowskiej (dofinansowanie w kwocie 89 431,00 zł).

Dofinansowanie wyniesie po 50% na każdą z inwestycji.