21 października 2024

V sesja Rady Miejskiej w Chojnicach – 21.10.2024 godz. 10:00 na żywo

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji przez Przewodniczącego Rady.
    1. Stwierdzenie quorum,
    2. Wnioski do porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Miejskiej.
  3. Powołanie Sekretarza Sesji i Komisji Wnioskowej.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  5. Informacja o realizacji uchwał i wniosków podjętych na poprzedniej sesji Rady Miejskiej
  6. w Chojnicach
  7. Zmiana harmonogramu pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2024, wprowadzenie kontroli gospodarki odpadami oraz Zakładu Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór.
    1. Omówienie konieczności wprowadzenia kontroli – uzasadnienie uchwał.
    2. Dyskusja nad zmianami w harmonogramie i głosowanie nad przyjęciem projektu uchwały.
  8. Dyskusja z udziałem Burmistrza Arseniusza Finstera na temat kosztów gospodarki odpadami.
    1. Przedstawienie struktury kosztów przez Burmistrza, w tym opłat marszałkowskich, kosztów składowania balastu oraz wydatków ZZO Nowy Dwór.
    2. Omówienie możliwych rozwiązań w zakresie obniżenia kosztów dla mieszkańców.
  9. Wolne wnioski i oświadczenia klubowe.
  10. Przedłożenie przez Przewodniczących Komisji wniosków i opinii podjętych w okresie międzysesyjnym.
  11. Ustosunkowanie się do wniosków Komisji.
  12. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z prac w okresie między sesjami.
  13. Zakończenie sesji.