2 lutego 2022

Uroczystości upamiętniające powrót Chojnic do Macierzy

W dniu 31 stycznia br. w 102. rocznicę powrotu Chojnic do Ojczyzny delegacje na czele z władzami miasta złożyły symboliczne wiązanki pod tablicą upamiętniającą powrót do Macierzy. Jak zaznaczył podczas swojego przemówienia burmistrz Arseniusz Fisnter  – rocznica dnia 31 stycznia, to najważniejsza uroczystość dla miasta w ciągu całego roku, ponieważ przed stu laty Chojnice i ziemia chojnicka ponownie znalazły się w granicach II Rzeczpospolitej.
Następnie po złożeniu kwiatów odprawiona została msza święta w Bazylice Mniejszej w intencji miasta i Ojczyzny.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z momentu składania kwiatów pod tablicą pamiątkową.