16 maja 2022

Uroczyste otwarcie amfiteatru w Fosie Miejskiej

W minioną sobotę (14 maja) odbyło się oficjalne otwarcie amfiteatru w Fosie Miejskiej. Uroczystość była połączona z 100. rocznicą istnienia Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Chojnicach. Z tej okazji wręczono druhom nowy sztandar ufundowany przez władze miasta i radnych.

Symbolicznego przecięcia wstęgi na znak otwarcia amfiteatru dokonali burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnicach Antoni Szlanga, wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna, poseł Aleksander Mrówczyński oraz senator Stanisław Lamczyk. Następnie senator Stanisław Lamczyk wręczył burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi wyróżnienie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej za rewitalizację zabytkowych obiektów w mieście. Podziękowanie za zaangażowanie i profesjonalizm w realizację amfiteatru otrzymał także Zakład Ogólnobudowlany Andrzej Byszewski z Chojnic, będący wykonawcą inwestycji.

Na zakończenie na scenie wystąpił chojnicki Big Band oraz Kabaret z Konopi.

Inwestycję zrealizowano za kwotę prawie 3,5 mln zł.