Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

30 czerwca 2022

Turnusy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w 2022 r.

Dobrowolną służbę kandydat rozpocznie od 28-dniowego szkolenia podstawowego. Okres szkolenia, w trakcie którego ochotnik będzie zdobywał wiedzę i podstawowe umiejętności żołnierskie, zakończy się uroczystym złożeniem przysięgi.

Następnie żołnierze trafią na trwające do 11 miesięcy szkolenie specjalistyczne, połączone z wykonywaniem obowiązków na stanowisku służbowym. Będzie ono prowadzone m.in. w jednostkach wojskowych oraz centrach i ośrodkach szkolenia.

Aby oferta dobrowolnej służby była atrakcyjna dla kandydatów, MON zadbało także o jej aspekt finansowy. Ochotnik będzie więc co miesiąc otrzymywał wynagrodzenie w wysokości najniższego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego. Obecnie to 4560 zł brutto. Korzyści będzie jednak więcej – każdy, kto ukończy dobrowolną służbę, będzie miał pierwszeństwo w naborze w szeregi armii zawodowej, ale też – jeśli nie będzie chciał wstąpić do wojska – pierwszeństwo zatrudnienia na stanowiskach w administracji publicznej zgodnie   z wymaganymi kwalifikacjami.

Turnusy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w 2022 r.

Pełnienie dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej na potrzeby korpusu szeregowych w 2022 r. – szkolenia podstawowego w centrach i ośrodkach szkolenia oraz jednostkach wojskowych w wymiarze:

 • 28-dniowych turnusów w terminach:
  • od dnia 4 lipca do dnia 31 lipca,
  • od dnia 1 sierpnia do dnia 28 sierpnia,
  • od dnia 5 września do dnia 2 października.
  • od dnia 3 października do dnia 30 października,
  • od dnia 14 listopada do dnia 11 grudnia,

????? ?? #WCR ? ????̨? ?? #DobrowolnaZasadniczaSłużbaWojskowa ??? #ZostańŻołnierzem #WojskoPolskie. Więcej informacji o służbie wojskowej uzyskasz na https://wcrczluchow.wp.mil.pl

W kategorii: Aktualności