28 sierpnia 2023

Pożegnanie pani Małgorzaty Zakaszewskiej – dyrektorki chojnickiej „piątki”

Po 26 latach kierowania Szkołą Podstawową nr 5 w Chojnicach na zasłużoną emeryturę przeszła pani Małgorzata Zakaszewska. Nowym dyrektorem placówki będzie pani Adela Martin, pracująca dotychczas na stanowisku wicedyrektora „piątki”.

Słowa wdzięczności i uznania wobec pracy oraz zaangażowania pani dyrektor na rzecz społeczności szkolnej wyraził podczas wczorajszego, uroczystego pożegnania w ratuszu burmistrz Chojnic Arseniusz Finster. – To był wspaniały czas dla szkoły. Na pewno rodzice i uczniowie będą o Pani długo, długo pamiętać – mówił burmistrz. Następnie życzył dużo zdrowia na dalsze lata.

Pani Małgorzata również podziękowała za współpracę, za wsparcie, za rozwój bazy i programy unijne, bez których nie byłoby takiej „piątki” jaka jest dzisiaj. Zaznaczyła również, że sukcesy szkoły, to przede wszystkim efekt pracy uczniów mających i realizujących wielkie pasje, ale także wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry nauczycielskiej oraz wsparcia i często słów otuchy rodziców. Podziękowania skierowane zostały również w stronę wszystkich instytucji i osób, które pomagały realizować szkolne zadania.

Po zakończeniu pracy zawodowej pani dyrektor zamierza nadal być aktywna. Planuje poświęcić więcej czasu rodzinie, na długie spacery, przejażdżki rowerowe oraz jazdę na nartach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz.