1 października 2024

Ludomiła Paczkowska pośmiertnie uhonorowana tytułem Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice

Dzisiaj, podczas IV sesji Rady Miejskiej w Chojnicach, pośmiertnie nadano tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice Ludomile Paczkowskiej. To wyjątkowe wyróżnienie jest wyrazem uznania za jej wieloletnią i wszechstronną działalność na rzecz mieszkańców oraz lokalnej społeczności.

Ludomiła Paczkowska była osobą niezwykle zaangażowaną w życie społeczne i samorządowe. Przez wiele lat pełniła funkcję dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, była radną, mediatorką sądową oraz aktywną działaczką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Pełniła również funkcję rzeczniczki praw dziecka oraz była ambasadorką ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”, gdzie nieustannie walczyła o prawa najmłodszych. Ważnym elementem jej pracy społecznej była także rola pełnomocniczki burmistrza ds. kobiet i równości, gdzie walczyła o prawa kobiet oraz promowała równe traktowanie mieszkańców.

Nadanie tego zaszczytnego tytułu jest wyrazem wdzięczności i uznania za jej nieoceniony wkład w rozwój Chojnic oraz wsparcie dla lokalnej społeczności.