11 października 2023

Pierwszy krok w stronę budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wykonany

Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Dariusz Walichnowski podpisali wczoraj w Ratuszu list intencyjny w sprawie budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. W spotkaniu uczestniczył także Poseł Aleksander Mrówczyński i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Obiekt powstanie w przeciągu kilku najbliższych lat na działce o powierzchni 9001 m2 przy ul. Czerskiej między ul. Gdańską a Kościerską, gdzie w przyszłości ma zostać także wybudowana tzw. łącznica drogowa. Szacowany koszt inwestycji to ok. 50 mln zł.