16 października 2024

Pierwsza Sesja II Kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chojnicach

W środę, 9 października 2024 r., w Urzędzie Miejskim w Chojnicach odbyła się uroczysta, inauguracyjna sesja II kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Sesję otworzył najstarszy radny Paweł Pestka, który powitał zgromadzonych oraz gości, w tym Burmistrza Miasta Chojnice. Burmistrz wręczył nowym radnym zaświadczenia potwierdzające objęcie mandatu i w swoim przemówieniu wyraził wdzięczność za ich zaangażowanie. Przedstawił także plany inwestycyjne miasta, podkreślając, jak istotna jest współpraca z młodzieżą w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności.

Podczas sesji rozstrzygnięto również konkurs „Europa jest tu”, zorganizowany przez Chojnickie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast oraz Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie. Młodzieżowi radni aktywnie uczestniczyli w tej inicjatywie, podkreślając swoje zainteresowanie współpracą międzynarodową.

Jednym z kluczowych punktów obrad był wybór prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej. W wyniku wyborów nową przewodniczącą została Kornelia Wozikowska, wiceprzewodniczącymi – Zuzanna Hope i Paweł Pestka, a funkcję sekretarza Rady objął Jakub Biesaga.

Młodzi radni powołali również pięć zespołów problemowych, które będą pracować nad istotnymi dla młodzieży tematami: zdrowiem psychicznym, transportem publicznym, infrastrukturą dla młodzieży, rozwijaniem kompetencji młodzieży oraz ofertą kulturalno-rozrywkową.

Młodzieżowa Rada Miejska w Chojnicach zapowiada owocną współpracę i aktywne działania na rzecz młodzieży oraz mieszkańców miasta w kolejnych latach.