4 października 2024

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego Modrak 2

W piątek, 4 października, odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego Modrak 2, które stanowi część kompleksu sportowego BNN Modrak. Inwestycja o wartości 4 milionów złotych została zrealizowana przez firmę Marbruk M. Kwiatkowski Sp. K.

Nowo otwarte boisko to pełnowymiarowe, treningowe boisko piłkarskie o nawierzchni ze sztucznej trawy. Dzięki zastosowanej technologii, boisko zapewni wysoką jakość gry oraz komfort użytkowania.

Inwestycja została sfinansowana m.in. ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej – edycja 2022. Dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości po 50 tys. zł zapewniły Gmina Chojnice oraz Powiat Chojnicki.

Zakres prac obejmował:

• budowę boiska o wymiarach 101 x 68 metrów,
  • instalację oświetlenia,
  • wykonanie kanalizacji deszczowej oraz drenażu pod powierzchnią boiska,
  • budowę ogrodzenia z piłkochwytami dookoła boiska,
  • wyposażenie boiska w aluminiowe bramki,
  • utwardzenie ciągów pieszych z kostki betonowej.

Otwarcie boiska Modrak 2 jest kolejnym krokiem w rozwoju sportowej infrastruktury w Chojnicach, wspierając aktywność fizyczną i rozwój lokalnych talentów.