29 maja 2023

LIV sesja Rady Miejskiej w Chojnicach – 29.05.2023 – na żywo

Sesja odbyła się 29 maja 2023 r. o godz. 10.00 w sali 408 Urzędu Miejskiego w Chojnicach przy ul. Stary Rynek 1.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji:
    1. stwierdzenie quorum,
    2. wnioski do porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu LIII sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
  3. Powołanie Sekretarza sesji i Komisji Wnioskowej.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z prac w okresie między sesjami.
  6. Informacja o realizacji uchwał i wniosków podjętych na LIII sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
  7. Przedłożenie przez Przewodniczących Komisji wniosków i opinii podjętych w okresie międzysesyjnym.
  8. Ustosunkowanie się do wniosków Komisji.
  9. Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Miejskiej Chojnice na 2023 r.
  10. Projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2023 – 2037.
  11. Projekt uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XLVIII/602/22 Rady Miejskiej w Chojnicach z dnia 19 grudnia 2022 r. w sprawie uchwalenia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 r.
  12. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie opłaty targowej.
  13. Projekt uchwały w sprawie ogłoszenia roku 2024 w Chojnicach „Rokiem Nataniela Mateusza Wolfa”.
  14. Projekt uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Miejskiej Chojnice.
  15. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla miasta Chojnice – aktualizacja 2022.
  16. Projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy ulicy Kolejowej w Chojnicach.
  17. Projekt uchwały w sprawie zamiany nieruchomości.
  18. Projekt uchwały w sprawie zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
  19. Projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości.
  20. Projekt uchwały w sprawie powołania zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników.
  21. Projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi.
  22. Wnioski i oświadczenia radnych oraz odpowiedzi na wnioski.
  23. Informacje o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz udzielonych odpowiedziach.
  24. Wolne wnioski i oświadczenia klubowe.
  25. Zakończenie LIV sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.