17 lipca 2024

Konserwacja nagrobków Juliana Rydzkowskiego i Albina Makowskiego

Na cmentarzu komunalnym przy ul. Kościerskiej w Chojnicach trwa konserwacja nagrobków Juliana Rydzkowskiego i Albina Makowskiego. Prace przy obiektach wykonuje wyspecjalizowana firma konserwatorska ARTEFACT z Torunia p. Sylwia Bronchard oraz dr Marek Kołyszko. Dnia 17 lipca odbyło się spotkanie przy pomnikach z p. Marleną Pawlak Konserwatorem Zabytków Miasta Chojnice oraz p. Norbertem Jażdżewskim autorem nagrobka Albina Makowskiego. Konserwatorzy omówili zakres prowadzonych prac i sposób naprawy obiektów. Odnowienie nagrobków jest realizowane ze środków Komitetu Ratowania Zabytkowych Nagrobków. Łączny koszt prac to 14 000 zł.

Przygotowała: Marlena Pawlak
Konserwator Zabytków Miasta Chojnice